Wysoki wskaźnik przeżycia przeszczepów nerki od żyjących i niepowiązanych dawców ad 5

Spośród 25 000 pacjentów oczekujących na przeszczep nerki około 95 procent ma ponad 20 lat. Jeśli 50 procent z 23.500 dorosłych jest zamężnych, aż 11750 może mieć potencjalnego dawcę na dobranoc. Liczba potencjalnych darczyńców będących w ciąży, którzy mogą stać się rzeczywistymi dawcami, można oszacować na podstawie wcześniejszych badań potencjalnych żywych pokrewnych dawców, w których 57 procent stało się rzeczywistymi dawcami.14 Jeśli taka sama proporcja 11 750 potencjalnych dawców dożylnych stała się faktycznymi dawcami, to 6697 dawców być dostępnym. Wydaje się, że niemożliwe jest przezwyciężenie niekompatybilności ABO przy użyciu kolumn immunoadsorpcyjnych i splenektomii, na podstawie wyników transplantacji z udziałem 52 niezgodnych z ABO przeszczepów od żywych spokrewnionych dawców.15 Ponadto, 20 procent pacjentów oczekujących na transplantację poddanych dializie mają niskie miano przeciwciał przeciwko komórkom czerwonym. Inne całkowicie odmienne podejście, które można rozważyć, to wymiana nerek między parami małżonków w celu uzyskania zgodności z ABO.
Ryzyko śmiertelności dawców (obecnie 0,03 procent17) i możliwość przymusu dawców są głównymi problemami budzącymi obawy dawców będących współmałżonkami.18 Jednak po wyjaśnieniu procedury i ustaleniu gotowości współmałżonka do zostania dawcą, zastosowanie przeszczepów pośladkowych powinny być tak samo uzasadnione, jak stosowanie przeszczepów od jakiegokolwiek innego żywego pokrewnego dawcy.
Niemniej jednak wysiłki zmierzające do zwiększenia dostępności narządów ze zwłok, będące ostatecznie idealnym źródłem, nie powinny się zmniejszać. Wyniki transplantacji nerek ze zwłok, nawet uzyskane od dawców, których serca przestały bić, powinny być podobne do tych uzyskanych od przeszczepionych żywych niespokrewnionych dawców po rozwiązaniu problemu potencjalnego uszkodzenia narządu zwłok przez hiperfiltrację.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Częściowo wsparte dotacją z Narodowego Instytutu ds. Cukrzycy i Chorób Trawiennych i Nerek (AM02375-36) oraz umowy podwykonawstwa ze Zjednoczonego Urzędu ds. Udostępniania Organów, Rejestrów Przenikania Nerek, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.
Jesteśmy wdzięczni dr. Stevenowi Katznelsonowi za krytykę rękopisu.
Author Affiliations
Z Wydziału Chirurgii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, School of Medicine, 950 Veteran Ave., Los Angeles, CA 90095, gdzie prośby o przedruk należy kierować do Dr. Terasaki.
[podobne: kwas borowy apteka, wbe szczecin, tactisept ]

Powiązane tematy z artykułem: kwas borowy apteka tactisept wbe szczecin